Jakie akcesoria do laptopa – najciekawsze opcje w 2020?

Laptop to dla wielu podstawowe urządzenie służące pracy i rozrywce. Coraz szybciej ten mobilny sprzęt wypiera komputery stacjonarne stając się głównym urządzeniem w biurach oraz domach. Możliwości laptopów z roku na rok rosną, tak samo jak ilość dodatkowych akcesoriów do nich. Wiele dodatków pozwala na znaczne zwiększenie produktywności oraz komfortu korzystania z posiadanego sprzętu. Ilość opcji dostępnych na rynku jest coraz większa, także użytkownik może się w nich pogubić. Upgrade laptopa jest dla wielu koniecznością, z racji zmuszenia do pracy z domowego zacisza. Laptop jako sprzęt można rozbudować o kilka dodatkowych urządzeń, które poprawią wydajność wykonywanej pracy jak i prowadzonej po godzinach rozrywki. Co zatem warto dokupić?

Power bank

Wydawać by się mogło, że power bankiem naładuje się tylko telefon lub tablet. Jednak na rynku istnieją wydajne power banki zdolne do podtrzymania działania laptopa w momencie, gdy pasek energii zbliży się do niebezpiecznie niskiego poziomu. Są one zdolne nie tylko utrzymać działanie sprzętu, ale również naładować go do pełna. Tego rodzaju opcje są doskonałe dla osób, które nie chcą być uzależnione położeniem najbliższego gniazdka, tylko pracować swobodnie i w pełni korzystać z mobilności swojego sprzętu. Przesiadywanie na balkonie z laptopem w czasie ładnej pogody przez wykonujących pracę zdalną pozwala połączyć przyjemne z pożytecznym. Power bank do laptopa da pewność, że nie będzie trzeba nagle zmieniać swojej lokalizacji na mniej komfortową. Tego rodzaju power banki będą również wydajnie służyły do ładowania innych urządzeń mobilnych, także można wszystko co niezbędne mieć w zasięgu ręki bez potrzeby podpinania ładowarek do gniazdka.

Wieloportowa ładowarka

Ciągłe przepinanie się z ładowarkami i mocowanie z listwą zasilającą w celu znalezienia miejsca na jeszcze jedno urządzenie to problem, z którym muszą się codziennie borykać użytkownicy. Ilość używanych codziennie urządzeń mobilnych z każdym rokiem rośnie. Każdy nowy gadżet czy dodatek usprawnia pracę lub rozrywkę i z czasem staje się niezbędnym do „prawidłowej” obsługi laptopa. Wszystkie te urządzenia potrzebują jednak energii i muszą być ładowane przynajmniej raz dziennie. Jeśli jedno urządzenie zawiedzie/wyłączy się (zazwyczaj w najmniej odpowiednim momencie) to może spowodować poważne przestoje w pracy, które później są ciężkie do nadrobienia. Bycie z kolei oblepionym kablami i ładowarkami jest perspektywą mało zachęcającą dla osób, które większą część dnia pracy spędzają przy biurku. Rozwiązaniem jest ładowarka wieloportowa, która pozwala naładować wiele sprzętów mobilnych w tym samym czasie. Urządzenia tego typu wspierają technologie szybkiego ładowania, także każdy podłączony do nich sprzęt ładuje się z optymalną szybkością i jest zabezpieczony przez różnymi szkodliwymi czynnikami. Wieloportowa ładowarka USB pozwoli mieć więcej urządzeń pod ręką w czasie pracy na laptopie, jak i pewność, że ich pasek energii będzie zawsze na odpowiednim poziomie.

Huby

Urządzenia te pozwalają na rozszerzenie (i to znaczne) możliwości technologicznych laptopa. Podłączenie kilku różnych urządzeń jednocześnie i wydajne korzystanie z nich nie będzie już wymagać przepinania co chwile kabli w porcie USB. Hub rozszerza jeden port USB nawet na 8 kolejnych. Dzięki temu podłączyć do laptopa można praktycznie każdy dodatkowych sprzęt – telefon, monitor, dysk zewnętrzny, kartę SD oraz wiele innych. Hub to duże ułatwienie dla wszystkich użytkowników, którzy muszą wykonywać wiele zadań jednocześnie, gdzie każde z nich wymaga zaangażowania innego dodatkowego sprzętu. Jest to dodatek, którego pozytywne efekty szybko daje się odczuć zarówno podczas pracy jak i rozrywki. Nie trzeba każdorazowo wszystkie ustawiać przy laptopie, wystarczy podłączyć wszystko do huba, a jego do laptopa i wszystko samo się „zaświeci”.

Te kilka opcji pozwoli wydajniej przetrwać w pracy zdalnej w 2020 roku. Istniej jeszcze wiele dodatkowych akcesoriów, które mogą usprawnić działanie laptopa, telefonu oraz innych sprzętów mobilnych. Zapraszamy na stronę Świat Baterii, gdzie znajdziecie je wszystkie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.