Zniszczona klawiatura to nie problem

Klawiatura w laptopie z biegiem czasu się eksploatuje. Mimo że da się na niej pracować, to operowanie zacinającymi, wytartymi klawiszami nie wpływa korzystnie na efektywność i komfort z pracy. Wymiana klawiatury nie stanowi dużego problemu. Można go dokonać samemu w kilkanaście minut. Nie trzeba do tego angażować usług serwisowych, w efekcie zaoszczędzone środki można przeznaczyć na realizację innych priorytetów. W tym artykule dowiecie się jak zdemontować klawiaturę i założyć nową by tchnąć nowe życie w swój laptop.

Wymiana klawiatury w laptopie.

  1. Zamykamy laptopa i obracamy go matrycą w dół. Na spodzie laptopa powinny znajdować się oznaczone przez KB, KBD lub KEYBOARD śrubki przypisane do klawiatury (lub rysunek klawiatury). Wykręcamy wszystkie śrubki. Jeśli jakieś znajdują się w miejscu baterii to również należy je wykręcić.
  2. Następnie obracamy laptop i otwieramy klapę. Przeważnie nad klawiaturą znajduje się listwa, która mocuje ją do laptopa. Listwę delikatnie podważamy płaskim śrubokrętem, a znajdujące się pod spodem śrubki mocujące wykręcamy.
  3. Po wykręceniu wszystkich śrubek klawiaturę należy podnieść za pomocą płaskiego narzędzia. Pod nią znajduje się taśma sygnałowa, która należy odłączyć.
  4. Nowa klawiatura musi posiadać tą samą ilość pinów, można je policzyć na taśmie sygnałowej.
  5. Montujemy nową klawiaturę postępując w odwrotnej kolejności.

Jak widać wymiana klawiatury na nową nie jest skomplikowanym procesem. Dobranie odpowiedniego modelu to swojego laptopa również nie będzie przedstawiało sobą większego problemu. Nowa klawiatura to niewielki wydatek, którego poczynienie pozwoli przywrócić laptop do pełniejszej funkcjonalności oraz korzystnie odbije się na komforcie z codziennej pracy lub rozrywki. Wszystkich szukających nowych klawiatur do swoich lekko wysłużonych, ale znanych sprzętów zapraszamy do sklepu Świat Baterii, gdzie znajdziecie szeroki wybór modeli, które szybko wpasują się w potrzeby zarówno wasze jak i waszego laptopa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.