Bateria do laptopa na co zwrócić uwagę?

Kupując baterię do laptopa trzeba mieć pewność, że dokonuje się trafionego i dopasowanego zakupu. Kupienie byle czego tylko pod względem modelu laptopa z reguły szybko okazuje się złą decyzją. Bateria musi spełniać wysokie standardy produkcyjne i pochodzić z zaufanego źródła. Inaczej dużo się ryzykuje. Źle dobrana bateria może nie tylko nie pasować, ale nie spełniać swoich funkcji w sposób bezpieczny. Dodatkowo jej ilość deklarowanych cykli ładowania może być znacznie mniejsza niż w rzeczywistości. W efekcie zamiast odczuwalnego przeskoku energetycznego poczuje się niewielką (o ile jakąkolwiek) różnicę.

Bateria baterii nierówna

To fakt, wiele z opcji dostępnych na rynku nie spełnia zdeklarowanych osiągów. Warto zawsze kierować się w stronę modeli oferowanych przez znanych producentów, które posiadają wszystkie niezbędne certyfikaty jakości oraz gwarancję. Dzięki temu ma się pewność, że kupiony zamiennik, będzie spełniał przyjęte standardy i sprosta stawianym przed nim oczekiwaniom.

To skąd się bierze baterię również ma znaczenie. Sklepy stacjonarne mają z reguły niewielki wybór plus naliczają dodatkowo swoje marże. Nowa bateria nie jest drogim wydatkiem, jednak można na nim odrobinę ściąć koszty. Pójście z kolei całkowicie na zakupowe skróty może szybko przynieść więcej szkody niż pożytku przez no-nameowe modele, które nie będą w stanie sprostać wymaganiom. Sklepy sieciowe zapewniają szeroki dostęp do różnych modeli baterii. Warto jest kierować się w stronę portali, które istnieją już długo i mają ugruntowaną pozycję na rynku. Przykładem jest Świat Baterii – sklep, który od lat specjalizuje się w sprzedawaniu akumulatorów do różnych urządzeń w tym do laptopów.

Kiedy kupić baterię?

Kiedy laptop zacznie wyraźnie nie domagać pod względem energetycznym to jest to jasny sygnał, że trzeba się rozejrzeć za nową baterią. Jak to jednak rozpoznać? W skrajnych już sytuacjach system operacyjny sam wyświetli komunikat żeby rozważyć wymianę baterii. Jednak wcześniejsze sygnały można szybko samemu dostrzec. Jeśli sprzęt z mobilnego staje się bardziej stacjonarny, czyli spędza o wiele więcej czasu na byciu podłączonym do ładowarki niż zwykle, a czas jego działania bez bycia podłączonym zauważalnie się skraca to wymiana baterii jest najlepszym krokiem. Nowa bateria w laptopie jest znacznie ekonomiczniejszym rozwiązaniem niż silenie się na kupno nowego laptopa. Dzięki temu zachowuje się sprzęt, do którego jest się przyzwyczajonym (na którym operowanie jest efektywne i komfortowe) w sprawności i nie trzeba ponosić dodatkowych kosztów.

Szukając nowej baterii nie można postępować pochopnie, należy sprawdzić wszystkie specyfikacje laptopa i starej baterii, jej model, moc, napięcie, pojemność, a dopiero potem patrzeć co na rynku jest dostępne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.