Najpotrzebniejsze akcesoria do laptopa

Laptop stał się częściej używanym sprzętem niż komputer stacjonarny. Jest on poręczniejszy, pozwala na zabranie go wszędzie oraz podłączenie wielu peryferyjnych sprzętów. To właśnie one pozwalają pełniej wykorzystać technologiczny potencjał sprzętu i cieszyć się jego lepszą funkcjonalnością oraz komfortem z pracy. Do laptopa można podłączyć liczne urządzenia poboczne, które wyniosą codzienne wykonywane czynności na zupełnie nowy poziom.

Huby i adaptery

Są to rozgałęźniki, które pozwalają na rozszerzenie gniazd USB na kilka oddzielnych (najpotrzebniejszych) portów. Hub to niezbędnik w biurze, gdzie laptop jest stanowiskiem dowodzenia i na porządku dziennym trzeba mieć dostęp do dużej ilości danych. Podłączenie dwóch monitorów to nie problem, tak samo czytnika kart SD, drugiego dysku czy power banku. Huby mają tą przewagę, że nie trzeba się ciągle przepinać między poszczególnymi sprzętami. Wystarczy podłączyć wszystko do adapteru, a ten do laptopa by całe oprzyrządowanie się „zaświeciło”. Adaptery to niewielki wydatek biorąc pod uwagę wzrost komfortu oraz produktywności jaki dają. Wysokiej jakości adaptery są w stanie rozszerzyć jedno gniazdo USB – C do nawet 7 portów i są kompatybilne z wieloma modelami nowoczesnych laptopów. Huby są niezastąpione nie tylko w pracy, ale również podczas różnorodnych wyjazdów pozwalając „wycisnąć” więcej ze sprzętu i nie rezygnować z komfortu, do którego jest się przyzwyczajonym. Wszystko to w małym poręcznym dodatku, którego wprowadzenia do swojej codzienności szybko pochwali sobie niejeden wymagający użytkownik.

Power banki

Przyjęło się, że power bankiem naładuje się tylko telefon. Jest to mylne mniemanie. Nowoczesne power banki pozwalają na doładowanie również laptopów. W trakcie wyjazdów, gdy dostęp do sieci bywa ograniczony posiadanie pełnego paska energii po dojechaniu na miejsce oszczędza wielu kłopotów. Nie trzeba wtedy szukać w panice po wyjściu z auta, pociągu lub samolotu najbliższego gniazdka by zyskać kilka procent baterii i pozostać w stałym kontakcie ze światem. Power banki do laptopa to coraz częściej kupowane akcesorium, które pozwala pozostać on-line i nie tracić niepotrzebnie czasu na szukanie możliwości naładowania laptopa – teraz można to zrobić wszędzie.

Kable

Kable obsługujące standardy szybkiego ładowania to wygoda oraz coś, do czego użytkownik jest zwyczajnie przyzwyczajony. Często kabel fabryczny od ładowarki w trakcie podróży potrafi odmówić posłuszeństwa. Wtedy pojawia się problem. Na zwykłym kablu telefon ładuje się wolno i uzyskanie 100% baterii to proces, który potrafi zająć kilka godzin. Dzięki zamiennym kablom z technologią szybkiego ładowania możliwym jest naładowanie telefonu lub innego sprzętu w kilkadziesiąt minut.

Powyższe to tylko niektóre opcje, których laptop może potrzebować na co dzień jak i w podróży. Sfera dodatków cały czas się powiększa. Wymagających zapraszamy do sklepu Świat Baterii gdzie znajdziecie wiele akcesoriów do laptopa (i nie tylko), które szybko dopasują się do indywidualnych potrzeb wymagającego użytkownika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.