Jakie power banki naładują laptopa?

Laptop i power bank – to połączenie specjalnie nie brzmi w uszach użytkownika. Power banki kojarzone są głównie ze smartphonami oraz jako ratunek podczas wyjazdów dla mniejszych sprzętów mobilnych. Wbrew pozorom potrafią one jednak zrobić znacznie więcej i zapewnić rezerwową energię szerokiemu wachlarzowi codziennie używanych urządzeń. Nowoczesne power banki mają znacznie szerszy zakres możliwości niż ich odpowiedniki sprzed kilku lat i nie chodzi tutaj wyłącznie o większą pojemność.

Power bank praktycznie do wszystkiego

Na rynku da się znaleźć modele power banków, które zrobią znacznie więcej niż naładują tylko telefon. Są one w stanie zasilić laptop, konsole do gier Switch, a nawet uruchomić akumulator w aucie. Wszystko to jest dostępne w jednym urządzeniu o niezbyt dużych wymiarach. Te nowoczesne opcje są wyposażone w szereg zabezpieczeń – jak np. zabezpieczenie przed spięciami, przeładowaniem itp. Posiadają one również technologie szybkiego ładowania jak Quick Charge lub Ultra Charge, dzięki którym naładowanie sprzętu do 100% jest kwestią kilkudziesięciu minut, a nie kilku godzin. Taki power bank pozwala na spokojne utrzymanie sprzętu na odpowiednim poziomie baterii gdziekolwiek się jest.

Pamiętać trzeba o tym, że nie każdy laptop da się jednak power bankiem naładować. Wymagana jest do tego obsługiwana technologia Power Delivery oraz odpowiednie końcówki.  Power banki wyposażone w Power Delivery nie są wcale trudno dostępne, jednak nie każdy posiada tą technologię. Planując ładować w czasie podróży więcej niż telefon należy dokładnie sprawdzić co power bank potrafi. Sugerowanie się tylko pojemnością jest drogą donikąd. W sieci można trafić na mylące oferty, które zapewniają, że dany sprzęt posiada bardzo dużą pojemność, gdzie faktyczna jest znacznie niższa.

Chcąc kupić power bank, który pozwoli naładować laptop, jak i wiele innych sprzętów (również jednocześnie) najlepiej jest kierować się w stronę specjalistycznych sklepów (jak Świat Baterii), które zapewnią dostęp do rozbudowanej oferty, jak i profesjonalnej pomocy.

Power bank nie jest zakupem, którego dokonuje się często, z reguły jeden model starcza spokojnie na kilka lat. Lepiej przed zakupem zadbać o to, by nabywany sprzęt pozwalał na zmaksymalizowanie komfortu używania różnych urządzeń mobilnych, był lekki, wytrzymały, pojemny i oczywiście w rozsądnej cenie. Znalezienie takiego połączenia jest jak najbardziej wykonalne. Warto więc przysiąść na moment dłużej w internetowym poszukiwaniu, późniejsza swoboda jaką zyska się w ładowaniu urządzeń szybko potwierdzi, że zakup był trafiony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.