Ile powinna trzymać bateria w laptopie?

Laptop na kolanach w wygodnym fotelu, na krześle lub na kanapie to swoboda i najczęściej wybierana opcja, gdy przychodzi czas relaksu. Omotywanie się dodatkowo kablami do ładowania jednak potrafi zaburzyć komfort. Mimo, że podłączona ładowarka daje pewność, że laptop nagle się nie wyłączy w najbardziej interesującym momencie serialu lub podczas multimedialnej rozgrywki, to wiele osób rezygnuje z tego. Z pewnością każdy niejednokrotnie znalazł się w sytuacji, gdy kabel zaplątał się między nogami podczas wstawania z łózka i cały sprzęt błyskawicznie znalazł się na ziemi.

Standardowa bateria, czyli na ile starczy

Zwykła bateria w laptopie posiada pojemność około 3400 mAh jest to ilość, która wystarczy przy umiarkowanym obciążeniu na około 2 godziny pracy bez kabla. W tym czasie można zrobić wiele, jednak jeśli oddajemy się rozrywce i np. serial bardzo wciągnie to bardzo rzadko pamięta się o podpięciu kabla ładującego, kiedy pasek energii spadnie niebezpiecznie nisko. Zazwyczaj komunikat o niskim stanie baterii jest ignorowany, a użytkownika nagle zaskakuje czarny ekran. Żywotność baterii oraz czas jaki będzie trzymać bez kabla można wydłużyć za pomocą prostych sposobów. Wyłączenie zbędnych aplikacji, odłączenie wszystkich urządzeń dodatkowych – jak np. dysków zewnętrznych, wyłączenie zbędnych programów, przeglądarki oraz wszystkiego co zużywa energię a nie jest obecnie używane z autostartu. Wszystko to pozwoli wydłużyć czas pracy laptopa na samej baterii. Nie otrzyma się dzięki temu dodatkowych godzin, ale kilka minut zawsze może okazać się kluczowe.

Dobrym rozwiązaniem jest zainwestowanie w baterię o powiększonej pojemności. Dzięki temu ma się pewność, że czas pracy na laptopie bez zewnętrznego zasilania znacznie się wydłuży. Bateria w laptopie jest codziennie poddawana dużym obciążeniom. Przekroczenie określonej ilości cykli ładowania (z reguły 300) oznacza, że akumulator zaczyna tracić swoją zdolność do sprawnego magazynowania energii, w efekcie czas użytku sprzętu bez kabla zaczyna się skracać. Baterie o zwiększonej pojemności jak np. GC ULTRA oraz PRO to rozwiązania dla wymagających użytkowników, którzy muszą mieć pewność posiadania odpowiedniego zaplecza energetycznego. Tego rodzaju baterie posiadają ponad dwukrotnie większą pojemność, a co za tym idzie dłuższą żywotność. Czasem wystarczy zmienić baterie w laptopie, do którego obsługi jest się przyzwyczajonym niż silić się na kupowanie nowego sprzętu. Baterie o zwiększonej pojemności to idealne rozwiązanie nie tylko dla użytkowników, którzy lubią pracować lub oddawać się rozrywce w innym miejscu w domu niż przy biurku. Akumulatory te sprawdzą się doskonale w czasie dłuższych podróży, kiedy możliwość naładowania laptopa jest ograniczona. Oczywiście istnieją takie opcje jak ładowanie laptopa dzięki specjalnej ładowarce przez gniazdko zapalniczki w samochodzie lub przez specjalny power bank, jednak nie każdy ma dostęp do tego rodzaju dodatków.

Nie kupować byle czego

W sieci bez problemu można trafić na baterie, które oferują zawrotne pojemności, jednak, gdy przychodzi co do czego ich rzeczywista pojemność nie przekracza możliwości zwykłej baterii. Nie warto w pośpiechu kupować byle czego, tylko zwrócić się w stronę profesjonalnych sklepów, które już istnieją trochę na rynku i sprzedają towar pochodzący od sprawdzonych producentów. Przykładem takiego sklepu jest Świat Baterii marki Green Cell, który oferuje baterie do szerokiej gamy urządzeń mobilnych. W ofercie użytkownicy znajdą między innymi autorski wynalazek Green Cell, czyli baterie o zwiększonej pojemności ULTRA i PRO. Baterie te odbiły się głośnym echem wśród wymagających użytkowników nie tylko w Polsce. Planując kupno nowej baterii nie spychajcie na margines opcji, które mogą dać wam więcej energii i pozwolić na krótsze korzystanie ze sprzętu w obrębie najbliższego gniazdka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.