Baterie GC Ultra, a zwykłe baterie

Bateria w laptopie nie zwraca na siebie specjalnie uwagi dopóki działa jak należy. Jednak, gdy zaczyna niedomagać, przegrzewać się, trzymać krócej nagromadzoną energię, a w skrajnych wypadkach, gdy trzeba ją wyjąć żeby sprzęt mógł bezpiecznie działać to szybko awansuje na priorytet. Baterie w nowoczesnych laptopach mają coraz dłuższą żywotność i objęte są różnorodnymi zabezpieczeniami. Jednak nieśmiertelne nie są i w końcu zaczną zawodzić. Początkowe oznaki są mało zauważalne jednak można je dostrzec. Sprzęt odpięty od kabla zasilającego nie jest w stanie wytrzymać tyle samo czasu co kiedyś mimo, że obciążenie baterii jest takie samo. Nowa bateria do laptopa to konieczność inaczej jest się skazanym na ciągłe trzymanie sprzętu na kablu zasilającym i ograniczanie się w użytku położeniem najbliższego gniazdka. W takich sytuacjach sprzęt „mobilny” nie ma szans żeby się wykazać.

Bateria zamiast nowego sprzętu

Wiele osób traktuje moment, gdy bateria zauważalnie nie daje rady, jako sygnał do zakupienia nowego laptopa. Jest to oczywiście jedno z rozwiązań, jednak warto się zastanowić czy będzie to rzeczywiście dobry pomysł. Nowa bateria do laptopa nie powinna przekraczać kosztu około 100 zł, gdzie nowy laptop w zależności od potrzeb może kosztować i kilka tysięcy. Ponadto na laptopie, którego już się używa od jakiegoś czasu wszystko jest znane, pliki są dostępne na dysku, rozstaw klawiszy jest znany i nie trzeba się niczego uczyć na nowo.  Nowy laptop może na początku sprawiać kilka problemów plus jego kupno wywoła raczej zauważalną dziurę w domowym budżecie.

Jeśli nowa bateria do laptopa to jaka? Tutaj ma się dość szerokie pole do manewru. Na rynku istnieje mnóstwo rodzajów, które są zarówno kompatybilne z wieloma różnymi markami, jak i dopasowane do potrzeb określonych modeli. Na co warto zwracać uwagę? Cena? Nie bardzo. Podstawową cechą, na której użytkownikowi będzie zależało jest pojemność. Przeciętna bateria do laptopa posiada pojemność 3400 mAh, czyli jest w stanie wytrzymać bez kabla około 2 godziny przy umiarkowanym obciążeniu. W tym czasie można zarówno sporo zrobić w pracy jak i oddać się rozrywce. Jednak bardziej wymagający użytkownicy muszą mieć pewność, że niski stan paska energii nagle ich nie zaskoczy. Dla nich najlepszą opcją będą baterie o zwiększonej pojemności.

Ultra versus default

Wymiana baterii na nową o zwykłej pojemności pozwoli powrócić do normalnej efektywności. Jednak zainwestowanie odrobinę więcej w baterię o powiększonej pojemności pozwoli użytkownikowi na lepsze odcięcie się od gniazdka i mniej częste ładowanie sprzętu. Dodatkowym plusem większych pojemnościowo baterii jest to, że ich żywotność jest znacznie dłuższa – ponieważ cykle ładowania są znacznie wydłużone. Modelem, którym powinni zainteresować się użytkownicy potrzebujący więcej mocy jest bateria Green Cell z serii ULTRA. Bateria ta zapewni wystarczającą ilość energii na kilka godzin użytkowania sprzętu, jak i pozwoli zrezygnować z kupowania nowej przez okres kilku lat. Baterie ULTRA wyposażone są w nowoczesne ogniwa Panasonic, które są zdolne do zmagazynowania znacznie większej ilości energii, w efekcie pojemność baterii zamiast 3400 mAh standardowych wynosi 6800 mAh co jest już ilością, która daje szerokie pole do manewru.

Baterie GC ULTRA to inwestycja, która szybko się zwróci. Dzięki nowej baterii o powiększonej pojemności zyska się pewność, że laptop będzie w pełni spełniać swoje zadanie jako urządzenie mobilne. Co za tym idzie będzie można się bardziej oduzależnić od ciągłego trzymania laptopa podpiętego do ładowarki i pracowania na nim jedynie w określonym miejscu. GC ULTRA to dobre rozwiązanie dla osób, które dużo podróżują i nie zawsze mają możliwość szybkiego podładowania laptopa w trasie. Zwykłe baterie przyniosą zwykłe zmiany, baterie ULTRA to już nowy wymiar codziennego użytkowania sprzętu. Planując zakup nowej baterii do laptopa warto się zastanowić czy więcej energii nie obróci się w przypadku użytkownika na lepsze. Jeśli szukacie baterii do laptopa o zwiększonej pojemności odwiedźcie sklep Świat Baterii, poza bateriami ULTRA znajdziecie tam również serię PRO, która da wam jeszcze więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.