Ładowanie kilku urządzeń przez USB

Dziś każdy użytkownik posiada przynajmniej kilka urządzeń mobilnych. Podłączenie wszystkiego do gniazdka często bywa niemożliwe w celu naładowania. Innym problemem jest w pełni wykorzystanie wszystkich funkcji posiadanych sprzętów. Laptop stał się małym centrum dowodzenia zarówno w domu jak i w firmie. Podłączone codziennie są do niego różne sprzęty jak monitory, kamery, power banki, telefony i wiele innych. Problemem jest brak wystarczającej ilości dostępnych portów. Jedno czy dwa wejścia USB, to często zbyt mało by obsłużyć wszystkie sprzęty. W efekcie trzeba się co rusz przepinać, a to potrafi wybić z rytmu i zdezorganizować pracę. Czy istnieje sposób na podłączenie wszystkiego i efektywne działania? Tak. Rozwiązaniem tym są huby, które pozwolą naładować zarówno kilka urządzeń przez port USB jak i z nich korzystać.

Huby w nowoczesnym laptopie

HUB, adaptery to coraz częściej wykorzystywane rozgałęzienia dla gniazd USB-C, które pozwalają na zyskanie kilku dodatkowych (najpotrzebniejszych) portów. Dzięki hubom możliwym będzie podłączenie kilku peryferyjnych urządzeń, skorzystanie z nich jak i ich podładowanie. Nowoczesne huby wspierają technologię szybkiego ładowania Quick Charge, Power Delivery pozwalając naładować sprzęt w przeciągu kilkudziesięciu minut, a nie kilku godzin. Jednak ich największą zaletą jest umożliwienie jednoczesnego używania wielu różnorodnych sprzętów. Dla przykładu wystarczy podłączyć hub, do którego są już podłączone np. monitor, telefon, aparat, karta pamięci do laptopa i całość szybko się zaświeci. W efekcie nie trzeba się przepinać tylko można spokojnie i efektywnie pracować.

Huby są coraz popularniejszym rozwiązaniem nie tylko w przestrzeniach firmowych. Coraz częściej są one używane przez konsumentów w domach zarówno do pracy, jak i rozrywki. Hub to niewielki wydatek, który daje szerokie pole do manewru w codziennym wykorzystywaniu sprzętu. Na stronie Świata Baterii znajdziecie wysokowydajne warianty kompatybilne z wieloma modelami laptopów. Szybko wpiszą się one w potrzeby wymagających użytkowników, dając im wydajne narzędzie do lepszej i wydajniejszej pracy.

Ładowanie kilku urządzeń na raz można również załatwić dzięki wieloportowej ładowarce. Każdy użytkownik posiada na domowym stanie wiele ładowarek, które walczą o pierwszeństwo w dostępie do sieciowego gniazdka. Wiele ładowarek to problem szczególnie podczas wyjazdów, gdy o dostęp do energii dopomina się wiele urządzeń jednocześnie. Ładowarka wieloportowa pozwala na efektywniejsze ogarnięcie energetycznego problemu i wyeliminowanie potrzeby przepinania oraz ślęczenia przy gniazdku (czekając na satysfakcjonujący poziom baterii).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.