Jak zdemontować matrycę i założyć nową?

Matryca w laptopie z czasem traci na swojej wyrazistości. Przyczyn jest wiele, awarie wskutek uderzeń, upadków lub zwykły upływ czasu. Wymiana matrycy w laptopie nie jest ciężkim zadaniem. Da się je z powodzeniem wykonać samemu i tchnąć nowe życie w znajomy sprzęt. Kupno nowej matrycy jest często lepszą inwestycją niż silenie się na kupowanie całego nowego laptopa. Dzięki temu zaoszczędzone środki można przeznaczyć na realizację innych priorytetów. W tym artykule dowiecie się jak zdemontować matrycę w laptopie i założyć nową, by posiadany sprzęt mógł jeszcze długo i wydajnie służyć.

Wyjęcie starej i założenie nowej matrycy

  1. Demontaż ramki

– otwieramy laptopa i lokalizujemy plastikową ramkę otaczającą ekran LCD. Wszystkie śrubki jakimi ramka jest przymocowana należy odkręcić. Jeśli znajdują się gumowe zaślepki należy je usunąć. Śrubki mogą znajdować się zarówno od frontu jak i po bokach.

  1. Demontaż matrycy:

– po zdjęciu ramki widoczna powinna być matryca, jest ona przytrzymywana po bokach przez dwa metalowe uchwyty. Są to elementy zawiasów, które są zamontowane do tylnej części pokrywy laptopa. W wielu przypadkach dostanie się do niej wymaga demontażu przedniej części obudowy razem z klawiaturą. Wszystko zależy od modelu laptopa. Odkręcamy wszystkie śrubki odpowiedzialne za montaż uchwytów do tylnej części laptopa.

– na tylnej części laptopa powinno zobaczyć się taśmę wideo, która może być przytrzymywana dodatkowo przez taśmę klejącą do matrycy. Z inwertera będącego u podstawy matrycy będą odchodzić przewody. Wszystko odłączamy. Kabel wideo wypinamy z gniazda matrycy.

– odpinamy kable prowadzące do inwertera, w niektórych przypadkach może być konieczne jego odkręcenie.

– ostrożnie odciągamy matrycę wraz z zawiasami od tylnej pokrywy na tyle by móc odkręcić wszystkie łączące matrycę z metalowymi uchwytami śrubki.

Wymiana matrycy jest w stanie tchnąć nowe życie w posiadany laptop i znacznie wydłużyć jego funkcjonalność. Nie trzeba wtedy kupować nowego sprzętu i od nowa się do niego przyzwyczajać. Większość użytkowników jest przyzwyczajona do swojego sprzętu, wymiana takich elementów jak klawiatura czy matryca są w stanie pomóc na dłużej w cieszeniu się prawdziwie swoim laptopem i nie popadanie w dodatkowe wydatki. Szukających nowych, wysokowydajnych matryc w korzystnej cenie zapraszamy do sklepu Świat Baterii, gdzie znajdziecie szeroki wybór modeli dopasowanych do różnych wariantów laptopów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.