Wymiana klawiatury w laptopie

Klawiatura to jeden z najczęstszych elementów laptopa, który ulega awariom. W miarę użytkowania sprzęt zaczyna się coraz bardziej wysługiwać. Zacinające się klawisze, mało estetyczny wygląd, lub dokumentna awaria – wszystko to wpływa na jakość i efektywność pracy. Wymiana klawiatury w laptopie jest znacznie lepszym i ekonomiczniejszym wyjściem niż silenie się na zakup nowego laptopa lub zdawanie go do serwisu. Cały proces wymiany można z powodzeniem przeprowadzić samemu, oszczędzając tym samym czas oraz środki. Poniżej prezentujemy jak w prostych krokach wymienić klawiaturę w laptopie.

Wymiana klawiatury krok po kroku

1. Przed przystąpieniem do wymiany klawiatury należy pamiętać, że laptop wbrew pozorom jest dość kruchym urządzeniem, bardzo podatnym na różne uszkodzenia mechaniczne. Na ostrożności można tylko zyskać. Pierwszym krokiem do wymiany klawiatury będzie odwrócenie laptopa i wyjęcie z niego baterii.

2. Następnie obracamy laptop i kierujemy go matrycą do dołu. Na spodzie powinny być widoczne śrubki, które należy odkręcić. Często znajduje się tam symbol klawiatury lub oznaczenie KB. Jeżeli w miejscu baterii znajdują się śrubki to również należy je wykręcić.

3. Kolejnym krokiem jest ponowne obrócenie laptopa i otworzenie klapy. Czasem nad klawiaturą znajduje się dodatkowa listwa ochronna. Należy ją delikatnie podważyć oraz wykręcić znajdujące się tam śrubki.

4. Po odkręceniu śrubek unosimy delikatnie klawiaturę najlepiej użyć do tego płaskiego śrubokręta. Pod klawiaturą znajdować się będzie taśma sygnałowa, która jest podpięta do płyty głównej w laptopie. Delikatnie otwieramy blokadę gniazda i wyjmujemy całość.

5. By upewnić się, jaka klawiatura będzie pasować do laptopa należy policzyć piny, czyli kreski na taśmie sygnałowej. Nowa klawiatura musi mieć taką samą liczbę pinów.

6. Klawiaturę montujemy postępując w odwrotnej kolejności do punktu 4. Umieszczamy taśmę sygnałową w odpowiednim gnieździe i zabezpieczamy je blokadą, a całość skręcamy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.