Co zrobić, gdy bateria w laptopie nie ładuje?

Kupienie nowej baterii do laptopa nie zawsze będzie przebiegało bezproblemowo. Gdy już uda się dobrać odpowiedni model może okazać się, że po podłączeniu system nie będzie wykrywał baterii, a ona sama nie będzie się ładować. Jeżeli zdarzy się sytuacja, w której sprzęt nie rozpoznaje baterii, to warto wziąć głęboki oddech i nie biec od razu do serwisu. Istnieje kilka prostych sposobów, które mogą pomóc rozwiązać problem i wskazać systemowi, że to on popełnił błąd. W jaki sposób rozwiązać problem, gdy bateria mimo podłączenia nie ładuje?:

Restart sprzętu

Restart jest rozwiązaniem, które należy podjąć zawsze najpierw – bez względu na problem. Restartując laptop trzeba pamiętać, żeby odłączyć go od zasilania, by system wykrył baterię.

Sprawdzenie sterowników

Najczęstszym rozwiązaniem dla problemu niewykrywania baterii jest zmiana sterownika. Zmieniając baterię na nową, zainstalowany sterownik może nie być kompatybilny z nowym modelem baterii. Zmiana sterownika na aktualny zazwyczaj rozwiązuje problem. Można tego dokonać w menadżerze urządzeń w systemach Windows lub ściągnąć sterownik z sieci wpisując model baterii albo wchodząc na stronę producenta.

Sprawdzenie zasilacza

Warto również jest sprawdzić, czy zasilacz podaje odpowiednie napięcie i czy przewód zasilania nie jest uszkodzony. W przypadku jego awarii bateria nie będzie otrzymywała wystarczającej mocy by rozpocząć proces ładowania.

Sprawdzić baterię na innym urządzenie

Jeśli powyższe metody nie rozwiązały problemu, warto przeprowadzić test na tym samym modelu laptopa i sprawdzić czy brak możliwości ładowania wyniknie ponownie.

Skontaktowanie się ze specjalistą

Przedstawione wyżej rozwiązania w większości przypadków powinny przynieść rozwiązanie dla problemu. Jeśli jednak mimo prób bateria dalej nie ładuje należy zwrócić się do specjalistów, najlepiej w miejscu, z którego kupiło się baterię.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.