Wydajna praca zdalna w dobie koronowirusa

Przez ostatnie miesiące wiele osób musiało zamienić biuro z wszystkimi jego technologicznymi wygodami na przestrzeń domową. Praca z domu daje więcej swobody jednak wiąże się również z wieloma problemami. Podstawowym jest dostosowanie swojego stanowiska pracy. Dziś bardzo rzadko wystarcza sam laptop by szybko, sprawnie i profesjonalnie wywiązać się ze swoich obowiązków. W firmach często do używanych sprzętów podłączone jest wiele urządzeń pobocznych, włączenie laptopa sprawia, że całe stanowisko ładnie się „zapala” i można od razu siadać do pracy. W domu sytuacja przedstawia się inaczej. Jest więcej czynników rozpraszających, dlatego zmaksymalizowanie każdej minuty w pracy jest na wagę złota.

Co dodać do laptopa w pracy zdalnej?

Doposażenie laptopa o odpowiedni sprzęt wcale nie musi wiązać się z wielkimi kosztami. Kilka prostych gadżetów będzie w stanie zwiększyć codzienną efektywność zarówno w pracy, jak i rozrywce oraz otworzyć przed użytkownikiem drzwi do nowego poziomu wykorzystywania swojego sprzętu. Huby są jednym z podstawowych narzędzi, w które warto zainwestować. Pozwalają one rozszerzyć jeden port USB nawet o 7 dodatkowych, dając tym samym przestrzeń i możliwości do podłączania innych sprzętów. Hub to główny dodatek, od którego warto zacząć, pozwoli on uniknąć ciągłego przełączania się między urządzeniami w pracy i niepotrzebnego rozpraszania się. Nowoczesne huby są bardzo dobrze wyprofilowane względem konkretnych modeli laptopów. Dzięki temu nie powiększają one gabarytów sprzętów i nie utrudniają pracy np. poprzez wadzenie o rękę.

Do huba można wygodnie podłączyć telefon, dysk zewnętrzny, drugi monitor oraz wiele innych sprzętów. Zaawansowane technologicznie modele pozwalają na jednoczesne ładowanie i użytkowanie sprzętu. Szybkość ładowania nie odstaje tutaj od ładowarek fabrycznych, także nie traci się czasu i ma się pewność, że podłączony sprzęt jest zawsze do dyspozycji.

Kolejnym narzędziem, które może okazać się pomocne jest ładowarka wieloportowa. Dzięki temu urządzeniu możliwym jest ładowanie z optymalną szybkością kilku urządzeń jednocześnie. Nie trzeba zatem przepinać w listwie zasilającej kolejnych ładowarek i zastanawiać się, który sprzęt pilniej potrzebuje energii. Wiele urządzeń mobilnych trzeba ładować przynajmniej raz dziennie. Jednak znalezienie wolnego dostępu do kontaktu bywa trudne. Ładowarki wieloportowe eliminują ten problem.

Zestawy zapasowych kabli. Często kable traktowane są z bardzo niskim priorytetem, szczególnie te od ładowarek. Gdy nagle zawiodą, użytkownik staje przed sporym problemem – bo brak możliwości naładowania telefonu, laptopa lub innego sprzętu wiąże się często z brakiem możliwości dalszego wykonywania pracy. Nowe zasilacze do laptopa, kable dedykowane do różnych modeli telefonów (jak GC Ray) oraz różnorodne przejściówki to kategorie produktów, z którymi trzeba się zapoznać chcąc prowadzić efektywną i bezawaryjną pracę zdalną.

Te kilka opcji będzie w stanie ułatwić codzienną pracę i wynieść ją na zupełnie nowy poziom. Szukających ciekawych rozwiązań w rozsądnej cenie odsyłamy do sklepu internetowego ŚwiatBaterii, w którym znajduje się mnóstwo dodatków do laptopów, telefonów oraz wielu innych codziennie używanych sprzętów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.